Atiwa - Bordspel
- EAN: 8720289475673
- Categorie(n): Bordspellen
Prijs doorgegeven op : 03-04-2026 05:52:49 Prijs met een erachter, artikel is op dit moment niet op voorraad
Atiwa is een prachtig bordspel van de bekende spelauteur Uwe Rosenberg. Hij is erin geslaagd om een actueel en belangrijk onderwerp zeer thematisch in een pittig strategisch spel om te zetten. Het spel bevat een bijlage, waarin de auteur het thema verder uitlegt en laat zien hoe hij de verschillende details in het spel heeft verwerkt. De Atiwa-keten is een gebied in het zuidoosten van Ghana in Afrika, bestaande uit heuvels met steile hellingen en vrij vlakke toppen. Een groot deel van de keten omvat een groenblijvend bosreservaat, waar veel bedreigde diersoorten leven. Houtkap, de jacht op bushmeat en goud- en bauxietdelving zetten het reservaat onder grote druk. Ondertussen veroorzaakt de burgemeester van de naburige stad Kibi opwinding door in zijn tuin onderdak te bieden aan een grote groep vleerhonden. Hij heeft de waarde van deze dieren in ontboste gebieden van onze planeet ingezien: vleerhonden slapen overdag en gaan bij zonsondergang op jacht naar voedsel, waarbij ze naar fruitbomen zoeken, die op vele kilometers afstand staan. Op hun weg naar huis scheiden ze de pitten van het gegeten fruit af, waardoor ze die over een groot gebied verspreiden: één kolonie van 150.000 vleerhonden kan per jaar een gebied van ten hoogste 2.000 hectare bebossen. In het spel heb je 3 werkers, waarmee je elke ronde 3 acties kunt uitvoeren. Je kunt bijvoorbeeld je stad met terrein- en locatiekaarten uitbouwen. Elk daarvan biedt verschillende velden waarop je families, dieren, bomen, fruit en vooral ook vleerhonden kunt bewaren. Een ingenieus mechanisme met actieveldtegels zorgt ervoor dat de actievelden per ronde wat van elkaar verschillen. Sommige acties zijn slecht voor het milieu. Dat wordt voorgesteld door vervuilingsfiches die je als gevolg van de actie krijgt. Die moet je op velden van je terrein- en locatiekaarten leggen, waardoor ze tot het einde van het spel onbruikbaar zijn. Je mag na het uitvoeren van je gewone actie ook een vleerhondactie uitvoeren als je dat kunt, maar dat is optioneel. Nadat alle spelers hun werkers hebben ingezet, volgt de onderhoudsfase. Dieren planten zich voort, families moeten eten krijgen en er groeit fruit aan bomen. Eén van de meest thematische details van het spel ligt in het trainen van families. Families met kennis krijgen automatisch inkomen, ongetrainde families moeten voor hun goud werken met alle nadelige gevolgen voor het milieu.
Waarom wil je dit spelen? Uitdagend en zeer thematisch bordspel voor de echte liefhebber. Van topauteur Uwe Rosenberg. Ook solitair te spelen.
- Alle getoonde prijzen zijn in Euro.
- Dit speelgoed is beschikbaar bij de volgende webshop(s): Bol.com Spelhuis Spelspul 999 Games Fietsaccessoires Fietsweb
- Bij Bol.com kun je Atiwa - Bordspel kopen voor de prijs van € 32,39. Dit is vandaag de goedkoopste webshop.
- De goedkoopste webshop om Atiwa - Bordspel te kopen is voor het laatst gecontroleerd op vrijdag 3 april 2026.
- Op dit moment is Atiwa - Bordspel in de aanbieding bij Bol.com. Profiteer van deze aanbieding!
Prijsverloop
Dagelijks dat Atiwa - Bordspel bij ons in het assortiment is, wordt de verkoopprijs vastgelegd. Hieronder wordt het prijsverloop getoond. Bepaal aan de hand van deze grafiek of het vandaag gunstig is om een aankoop te doen.
Laagste prijs € 32,39 voor Atiwa - Bordspel is gemeten op 14-03-2026. De hoogste prijs was € 51,99 op 19-11-2024. Dat is een totaal verschil van € 19,60. De prijs is op zijn laagste niveau, het is gunstig om het product nu te kopen.
Eigenschappen
| Materiaal | Karton |
|---|---|
| Merk | 999 Games |
Afmetingen & Maten
| Verpakkingsgewicht | 1.63 kg |
Speleigenschappen
| Speeltijd | 30 minuut |
| Spelsoort | Strategisch spel |
| Taal spel | Nederlands |
| Taal handleiding | Nederlands |
| Verpakkingsinhoud | Inhoud: 1 actiebord 2 borduitbreidingen 4 voorraadtableaus meer dan 150 kartonnen speelstukken 88 grote vierkante kaarten 200 houten speelstukken 1 scoreblok 1 buidel de spelregels |
Productinformatie
| Merk | 999 Games |
| MPN (Manufacturer Part Number) | 999-ATI01 |
| EAN | 8720289475673 |
| Editie | standaard editie |
| Materiaal | Karton Hout |
Mogelijke vereisten instellen en gebruik
| Kan zelfstandig met internet verbinden | Nee |
| App vereist voor volledige functionaliteit | Nee |
Overige kenmerken
| Aanbevolen maximum leeftijd | 99 jaar |
| Aanbevolen minimum leeftijd | 12 jaar |
| Adres verantwoordelijke marktdeelnemer in de EU | Deze informatie volgt nog / Ces informations suivront bientôt |
| CE markering | Zichtbaar |
| Doelgroep | Volwassenen |
| E-mailadres verantwoordelijke marktdeelnemer in de EU | info@999games.nl |
| Jaar van uitgave | 2023 |
| Kwaliteitslabel | CE |
| Maximaal aantal spelers | 4 |
| Minimale aantal spelers | 1 |
| Naam verantwoordelijke marktdeelnemer in de EU | Deze informatie volgt nog / Ces informations suivront bientôt |
| Personage van toepassing | Nee |
| Speleditie | Standaard editie |
| Telefoonnummer verantwoordelijke marktdeelnemer in de EU | Deze informatie volgt nog / Ces informations suivront bientôt |
| Veiligheidswaarschuwingen | Niet geschikt voor kinderen onder (3) jaar. Voor gebruik onder toezicht van volwassenen. |
| Verpakking breedte | 235 mm |
| Verpakking hoogte | 74 mm |
| Verpakking lengte | 323 mm |
| Voedingstype | Geen voedingstype |
| eWaste | Nee |
EAN
| EAN | 8720289475673 |
Controleer altijd voor aankoop de specificaties op de website van de webwinkel waar je Atiwa - Bordspel aankoopt